Домашно куче собори и искаса Демиркапиец

Објавено на 7 февруари, 2018 во 18:44

Четириесет и пет годишен маж од Демир Капија е повреден откако го нападнало домашно куче на улицата „Партизанска“.

Тоа се случило вчера околу 12.30 часот. Тогаш Демиркапиецот А.С. бил соборен на земја и каснат од домашин миленик, во сопственост на негов сограѓанин.

Кучето го каснало А.С. за левата нога во пределот на потколеницата.

Веднаш потоа А.С. го пријавил случајот во Полициската станица во Демир Капија.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.