Физички нападнат маж во кавадаречко на место викано „Атанасица“

Објавено на 8 ноември, 2021 во 12:00

Во Полициска станица Кавадарци, седумдесет и четири годишниот Р.Н пријавил дека на 7 ноември, околу 07:00 часот, на неговата нива на место викано „Атанасица“ бил физички нападнат од четириесет и осум годишниот В.И од село Дреново, кавадаречко.

Од Сектор за внатрешни работи Велес информираат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.