Измамен жител на битолско село од лажен менаџер на фирма

Објавено на 16 ноември, 2022 во 12:56

Шеесет годишен жител на битолско село бил измамен од едно лица кое според пријавеното му се јавило и се претставило како менаџер на фирма од Скопје. Тој побарал од него да му организира транспорт од Скопје до Битола како ли услуга за негов вработен, по што тој се среднал со друго лице и му ги дал парите во вредност од 18.700 денари.

Како што пријавил во Полициска станица Кавадарци откако ги дал парите повеќе пати се обидел да стапи во контакт со лицено но не му одговарал на повикот по што отишол бо фирмата каде го известиле дека немаат побарано помош за организирање превоз и сфатил дека е измамен.

Од Сектор за внатрешни работи Велес соопштија дека случајот во полиција го пријавил вчера, во 21:20 часот. Се работи на расчистување на случајот.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.