Кај неготинец пронајдени марихуана и бела прашкаста материја

Објавено на 22 јуни, 2022 во 10:37

Полициски службеници од Сектор за внатрешни работи Велес, вчера, во 18:10 чассот, на улица „Петре Прличко“ во Велес, го лишеле од слобода дваесет и едно годишниот В.С од Неготино.

– Кај него биле пронајдени и одземени марихуана и бела прашкаста материја, соопштија од Сектор за внатрешни работи Велес.

Оттаму додаваат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.