Донција од бизнисмените за кавадаречката болница!

Објавено на 16 декември, 2012 во 15:04

Бизнис заедницата на Кавадарци синоќа се собра на донаторска вечер во ресторан во градот под мотото “За децата од Кавадарци“.

Собрани се средства во висина од над 300.000 денари кои се наменети за купување на медицинска опрема за потребите на гинеколошко-акушерското одделение и хирургија при ЈЗУ Општа болница Кавадарци.

 

Праксата за помош на заедницата Ротари клуб Кавадарци веќе неколку години ја негува. Во изминатиот период се донираше медицинска опрема за детското одделение при кавадаречката болница, а финансиски подржаа и неколку други проекти во заедницата.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.