Казни за не носење на маска и прекршување на полицискиот час

Објавено на 11 мај, 2021 во 12:18

Од Сектор за внатрешни работи Велес, информираат дека во изминатите 24 часа, евиденитирале вкупно 23 граѓани кои не носеле маска. Од нив 11 во Велес, пет од Кавадарци и седум од Неготино

Против овие лица ќе следуваат соодветни мерки, соопшти потпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

За непочитување на забраната за движење, за време на полициски час, која започнува во 23:00 часот и трае до 05:00 часот, од страна на полициски службеници казнети се шест велешани.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.