Ловџија загина од напад на дива свиња

Објавено на 29 ноември, 2021 во 11:48

Педесет годишниот Т.Т од село Долни Дисан, при лов испукал еден куршум кон дива свиња, не успеал да ја убие, по што таа го нападнала нанесувајкуи му повреди, од коишто починал на местото на настанот, соопштија од СВР Велес.

Немилиот настан се случил вчера, утрото околу 07:00 часот, во близина на село Вешје, неготинско,

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.