Неготинец физички ја нападнал својата сопруга во автомобил

Објавено на 9 август, 2022 во 14:43

Триесет и четири годишниот Д.Ш од Неготино, три часа по полноќ од страна на полициски службеници од ОВР Неготино бил лишен од слобода бидејќи физички ја нападнал својата сопруга.

– Д.Ш (34) е лишен од слобода постапувајќи по пријава според која по претходна расправија во неговиот автомобил физички ја нападнал неговата сопруга, соопштија од Сектор за внатрешни работи Велес.

Лицето е приведено во полициска станица Неготино и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветна пријава.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.