Пронајдена марихуана кај двајца велешани

Објавено на 22 јуни, 2023 во 11:27

Министерство за внатрешни работи информира дека вчера, на 21 јуни, полициски службеници од СВР Велес ги лишеле од слобода дваесет и седум годишниот С.Ј и три години повозрасниот Г.М, двајцата од Велес. Кај нив била пронајдена и одземена марихуана.

Од МВР додаваат дека велешаните биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на настанот ќе следи соодветен поднесок.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.