Се намалува бројот на лежечки болни во Општа болница Велес

Објавено на 7 мај, 2021 во 15:33
Општа болница Велес

Во моментов хоспитализирани се 55 пациенти од кои 40 се потврдени позитивни, четворица сомнителни и 11 пациенти се со негативен тест но задржани на болничко лекување.

На кислородна поддршка се 20 ковид пациенти.

Во текот на денешниот ден испишани се четворица пациенти како оздравени со по еден негативен тест.

На Инфективно одделение се лекуваат 31 пациент, на Интерно одделение четворица и во Модуларна болница 20 ковид пациенти.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.