Светиниколчанец со кабли сакал да го стартува возилото, паднал и автомобилот го прегазил

Објавено на 29 август, 2023 во 10:57

Педесет и осум годишниот З.М од Свети Николе починал откако се обидел со кабли да го стартува своето паркирано возило „голф“, по што автомобилот тргнал нанапред и го прегазил.

-На 27.08.2023 околу 10.30 часот во Полициска станица Свети Николе било пријавено дека во месноста викана „Круши“, светиниколско, пред дворно место од викендица, З.М.(58) од Свети Николе во обид со кабли да го стартува неговото паркирано возило „голф“ истото тргнало нанапред, и З.М. паднал, по што бил прегазен од возилото. Од здобиените повреди З.М. починал на лице место. Смртта е констатирана од лекар од итна медицинска помош, а по овластување на Јавен обвинител увид на лице место извршила увидна екипа од ОВР Свети Николе, пишува во дневниот билтен на МВР.

Оттаму додаваат дека телото на починатиот е предадено на семејството.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.