Тепачка во неготинско Курија

Објавено на 21 октомври, 2021 во 11:35

Од Сектор за внатрешни работи Велес, информираат дека во текот на вчерашниот ден, 20 октомври, околу 22:30 часот, во Полициска станица Неготино било пријавено дека на патот за село Курија, неготинско, по кратка расправија настанала физичка пресметка помеѓу дваесет и седум годишниот П.С и шест години постариот Б.Т, двајцата од село Курија.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.