Тешко повредено лице во сообраќајна незгода препратено во Скопје

Објавено на 23 август, 2021 во 11:59

На оддечот за хирургија во велешката болница, во текот на вчерашниот ден, донесено е лице на дваесет и седум годишна возраст, повредено во сообраќајна незгода.

-Лицето е донесено во тешка состојба со тешки повреди на главата и е препратен во Клинички центар Скопје, соопшти Д-р Елеонора Јованова, портпаролка на ЈЗУ Општа болница Велес.

Очекуваме подетални информации од надлежните институции.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.