МЖ:нов возен ред од недела!

Објавено на 7 декември, 2012 во 16:15

Велешани кои патуваат со воз од недела ќе се возат по нов режим. Македонски железници го објавија зимскиот возен ред за меѓународните и домашните возови и тој стапува во сила од недела во еден часот изутрина.

Дума.мк ви го пренесува новиот возен ред

Возовите Скопје – Гевгелија ќе сообраќаат во 06,05; 09,00; 16,50

линијата Скопје-Велес од 04.00; 06.05; 06,48; 09,00; 13,20; 14,30; 15,20; 16,50; 17,10; 19,38; 22,40,

Скопје-Битола во 06,48; 14,30; 17.10; 19,38,

Скопје-Куманово-Табановци 06,20; 08,20; 11,01; 16,26; 19.00; 20,10; 23,00, Скопје-Кочани 15,20,

Скопје-Кичево 08,05; 16,50;

Скопје-Волково-Приштина 16,35

и на линијата Скопје-Ниш-Белград во 08,20; 20,10.

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.