Се вози на две ленти на делницата Катланово – Велес!

Објавено на 17 февруари, 2013 во 17:14

Сообраќајот на патниот правец Скопје – Велес од денеска во 14 часот е нормализиран и се одвива тековно, без забрани, застои и ограничувања.

Поради голем одрон што се случи на 14-ти овој месец, сообраќајот на овој патен правец во изминатите три дена се одвиваше по една коловозна лента.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.