Жител на Чашка измамен за сума од 18.500 денари

Објавено на 11 јануари, 2023 во 12:53
Фото: Архива на Дума.мк

Од Сектор за внатрешни работи Велес соопштија дека шеесет годишен жител на Општина Чашка, вчера, во 15:30 часот пријавил во Полициска станица дека е измамен од едно лице за сума од 18.500 денари.

Според пријавеното, лицето му се јавило и му побарало услуга, а требало да се договорат во Скопје, каде што лицето имало магацин. Тој побарал од него при доаѓањето во Скопје да се сретне со друго лице и да му ја даде сумата од 18.500 денари кои ќе му ги врати откако ќе се сретнат.

Како што е пријавено, откако ги дал парите и пристигнал во Скопје повеќе пати се обидел да стапи во контакт со лицето, но не му одговорал на повиците. Тогаш сфатил дека е измамен.

Се работи на расчистување на случајот.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.