Игор Тодоровски нов тренер на ГРК „Борец“

Објавено на 10 август, 2021 во 12:24

Ракометарите на „Борец“ ги започнаа подготовките за предстојната сезона на првата ракометна лига. Првиот собир вообичаено се одржа во спортската сала Гемиџии.

За прв тренер  е именуван Игор Тодоровски поранешен ракометар на „Борец“. Познат како голем работник кој верува во иднината на „Борец“ беше краток во изјавата.

-Располагаме со најмлад состав во лигата. Играчите имаат голем потенцијал и иднината е пред нив. Подготовките ке ги обавиме во Велес во сала а ќе го користиме и градскиот парк барем додека  времето е претопло, додаде Тодоровски.

Според  најавите првенството треба да започне на 18 септември.

Лазар Лазаревски

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.