Риболовен куп „Бабуна 2021″ на река Вардар

Објавено на 22 септември, 2021 во 15:11

Здружението на спортски риболовци „Бабуна” во недела, на 26 септември, по 41 ви пат го организира традиционалниот Куп во спортски роболов, во лов риба со јадица на пливка.

Натпреварот ќе се одржи на патеката на река Вардар крај Железн Мост. Најавено е учество на 14 екипи од државата и од соседна Србија.

Лазар Лазаровски

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.