Се сруши новогодишна елка

Објавено на 22 декември, 2012 во 11:59

Новогодишна елка со височина од 23 метри се урна во главниот град на Киргистан.

Во овој инцидент нема повредени.  Просторот кај што падна елката е ограден и службите за комунална хигиена ги отстрануваат скршените гранки и лампиони.

 

За да не се наруши новогодишниот амбиент најавено  поставување на нова елка на плоштадот, а оваа  паднала поради амортизација на металната конструкција на која беше прицврстена елката, како и пориди силните налети на ветрот.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.