Курсна листа на НБРСМ: Kолку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 23 мај, 2022 во 09:13

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6950 денари, а американскиот долар чини 58.3294 денари. Британската фунта изнесува 72.7364 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.