Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 31 август, 2023 во 09:31

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.4885 денари, а на американскиот долар 56.4840 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 71.5648 денари.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.