Половина тон марихуана, запленета на граничниот премин Ќафасан!

Објавено на 26 ноември, 2012 во 22:54

Дрогата била откриена во специјално направен бункер во приколката на камион со скопски регистарски таблички.

Камионот бил управуван од педесет годишен државјанин на Македонија.

Засега не се познати потеклото и крајната дестинација на дрогата.

Полицијата детали околу акцијата и откриените 500 килограми дрога најави за вторник.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.