Доживотен затвор за убиецот на велешаните Јорданов и Андреевски!

Објавено на 27 ноември, 2012 во 13:42

Тони Денковски, по вторпат,  е осуден за убиство на велешаните Јордан Јорданов – Р`кулот и Влатко Андреевски како и на скопјанецот Владо Милошев.

Кривичниот суд уште еднаш ја потврди пресудата за доживотен затвор за трикратното убиство што се случи пред две години во ресторанот Биг Фиш, во Аеродром.

Повтореното судење се случи откако Врховниот суд ја укина доживотната казна затвор изречена на првото судење.

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.