Снег на планините а дожд во котлините!

Објавено на 2 декември, 2012 во 12:44

Во Македонија во недела ке биде облачно со врнежи од дожд и ветровито. На планинските предели над 1500 метри со врнежи од снег. Ке дува засилен јужен и југоисточен ветар,а во западните предели ке дува засилен југозападен ветар. Утринските температури ке се движат од 0°C до 8°C, а максималните дневни температури ке достигнат 7°C односно до 15°C.

 

Во Скопје во недела ке биде обалачно со врнежи од дожд и ветровито. Ке дува засилен југоисточен ветар. Утринската температура од 6°C, а максималната дневна температура ке достигне до 12°C.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.