Денеска сонце а ноќеска дожд и снег!

Објавено на 4 декември, 2012 во 09:31

Сончево со мала до умерена облачност, гласи прогнозата на синоптичарите од Управата за хидрометеоролошки работи. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и во ноќните часови во пониските делови ќе има локални врнежи од дожд и снег, а на планините ќе паѓа снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Температурата ќе се движи од 4 до 7 степени.

Во Скопје слично време, со температура до пет степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.