Паднале додека местеле новогодишни светилки!

Објавено на 5 декември, 2012 во 10:02

Двајцата повредени се работници од Двајца работници од фирмата „Линк Медиа Плус“. Дваесетгодишните Ј.И и А.Р ги закачувале светилките на дрвјата, како новогодишно украсување на Скопје.

Несреќата се случила ноќеска скоро на еден час по полноќ, кога повредените работници биле качени во корпа на кран и местеле новогодишни украси на дрвјата од булеварот Партизански одреди. Корпата попуштила и двајцата паднале од голема висина.

Тие биле пренесени на Ургентниот центар, каде лекарите констатирале полесни повреди, по што ги пуштиле на домашно лекување.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.