Облачно време со дожд и снег!

Објавено на 6 декември, 2012 во 09:42

Пообилни врнежи ќе има претпладне во западните делови.

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен, а попладне од северен правец.

Температурата ќе се движи од 0 до 5 степени.

Во Скопје температура до 3 степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.