Уапсен директорот на езерската полиција во Охрид!

Објавено на 6 декември, 2012 во 14:05

Oсвен Клечкаровски приведени се уште три лица од Охрид и Струга кои учествувале во недозволен лов на риба од Охридското езеро.

Во полициската акција „Пента“ директорот Клечкаровски е осомничен дека бил главен организатор на групата.

 

Според полицијата, наместо да го блокира неовластеното ловење на риба директорот со останатите осомничени уловените риби ги носеле дом или ги продавале.

Нив полицијата, со наредба од истражен судија, ги приведе откако изврши претрес во нивните домови и откри сретства за ловење и количество на риба.

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.