Денеска облачно време, ноќеска дожд и снег!

Објавено на 8 декември, 2012 во 09:48

Температурата ќе се искачи до 8 степени.

Облачно, попладне со врнежи од дожд и снег на пониските места, а на планините само снег.

Ќе дува засилен ветер од јужен правец.

Поинтензивни врнежи се очекуваат во текот на ноќта.

Температурата ќе се движи од -1 до 8 степени.

Во Скопје температура до 4 степен.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.