Земјотрес во охридско-струшкиот регион!

Објавено на 9 декември, 2012 во 11:31

Три минути пред  полноќ земјотрес со интензитет од 3,6 степени ја стресе Струга и регионот.

Епицентарот бил на 7 километри од Вевчани на територијата на Албанија, 8 километри под земјината кора.

 

Земјотресот е почувствуван од жителите на Вевчани, Струга, Охрид и околината. Првичите информации се дека нема материјални штети бидејќи се работи за мал потрес.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.