Сончев и студен понеделник!

Објавено на 10 декември, 2012 во 09:34

Во Повардарието северен ветер а во западна Македонија снег.

Од УХРМ информираат дека времето во Македонија денеска ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност.

Ќе дува умерен северен ветер, особено долж Повардарието.

Во вечерните часови облачноста ќе се зголемува и во западните подрачја ќе има услови за локален снег.

Максималната температура ќе се движи од -5 до 4 степени.

Во Скопје температура до 3 степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.