Вооружен грабеж во казино во Струга!

Објавено на 13 декември, 2012 во 09:48

Се случил вчера утро околу 04,10 ч,  во казиното “Сенатор” во Струга.

Напаѓачот одзел 295 илјади денари.

Напаѓачот физички ја нападнал вработената во казиното и под присила ги одзел парите.Насилникот бил вооружен со пиштол.Полицијата интензивно трага по разбојникот, објави lihnid.com..

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.