Утрово магла а денеска променливо облачно со дожд!

Објавено на 17 декември, 2012 во 10:40

Температурата ќе се искачи до 9 степени. УХМР соопшти дека претпладне е можен локален слаб дожд.

Во котлините ќе има магла и ќе дува слаб ветар од северен правец.

Во Скопје ќе биде променливо облчно со температура да 4 степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.