Маглата и денеска го отежнува авиосообраќајот!

Објавено на 18 декември, 2012 во 10:27

Се откажуваат летови на скопскиот аеродром.

Намалената видливост на пистата, утрово, беше причина од Александар Велики да не полета авионот на ЈАТ Ервејс од Скопје за Белград..

Неизвесно е дали временските услови ќе овозможат од аеродромот да полетаат уште шест авиони.

Станува збор за летови кон Виена, два кон Љубљана и Истанбул и еден кон Мулхаус, Франција. Истата судбина ја делат и летовите со кои патниците на Александар Велики треба да слетаат со авиони од Виена, Лондон, Истанбул, Белград и Загреб.

Во текот на вчерашниот ден летовите беа откажани или пак се реализираа со задоцнувње. Дел од авионите беа пренасочувани кон аеродромите во Охрид, Приштина и Софија

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.