Облачно, со дожд и ветер!

Објавено на 13 февруари, 2013 во 07:58

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд а на планините од снег.

 

Врнежите ќе бидат пообилни претпладне особено во југоисточните делови каде ќе има и услови за изолирана појава на грмежи.

Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Дневните температури ќе се движат од 1 до 12 степени.

Во Скопје и околината облачно со дожд и ветер и дневна температура до 9 степени Целзиусови.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.