МВР: Полицискиот час го прекршиле 14 лица и 534 не носеле маска

Објавено на 2 април, 2021 во 09:43

14062017131838 web mvr logo

02.04.2021

Од 22.00 часот до 05.00 часот констатирано е дека 14 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 534 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.