АМАН ги собра првите илјада потписи!

Објавено на 8 декември, 2012 во 15:50

Во првиот ден од граѓанската акција за собирање на 10 илјади потписи за промена на Законот за енергетика од граѓанското здружение Аман соопштија дека се собрани првите илјада потписи.

Собирањето на потписите продолжува од понеделник, во подрачните канцеларии на Државната изборна комисија, во работното време од 8.30 до 16.30 часот.

 

Граѓаните кои ќе сакаат да ја поддржат оваа иницијатива својот потпис ќе можат да го стават до 30 јануари 2013 година.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.