На Г.П „Долно Блаце“ уапсено лице од Албанија барано со Интерпол

Објавено на 26 октомври, 2021 во 11:33

Вчера, македонските полицајци уапсиле 42 годишно лице од Албанија, кое било барано со Интерпол за апсење, информираат од МВР.

-На 25.10.2021 во 23.00 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“, при пасошка контрола било констатирано дека Н.Ф.(42) од Република Албанија евидирал во оперативните евиденции со мерка „апси“ по барање на Интерпол. Тој бил предаден на полициски службеници од полициската станица Чаир, информираат од МВР.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.