На „Ќафасан“ уапсен државјанин на Египет

Објавено на 5 ноември, 2021 во 16:09

Вчера во 15.00 часот, полициски службеници од полициската станица за Граничен надзор Ќафасан го лишиле од слобода А.С.Е.Е.(25), државјанин на Арапска Република Египет, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување патна исправа”.

Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Охрид за понатамошна постапка, информираат од МВР.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.