Наутро студено, преку ден променливо облачно со сончеви периоди

Објавено на 23 септември, 2022 во 09:13

Наутро студено, преку денот променливо облачно со сончеви периоди. Попладне претежно во западните и крајните источни делови ќе има локален слаб дожд. Ќе дува слаб до умeрен ветер од северен правец.

За време на викендот утрата ќе бидат студени, а дневната температура ќе биде во
пораст, позначителен во почетокот на следната седмица. Од вторник ќе има дестабилизирање
на времето со локални врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни проследени со грмежи.
Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.