Наутро свежо, а преку денот сончево со мала локална облачност во јужните делови

Објавено на 5 октомври, 2021 во 09:25

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и слаб претежно јужен ветер.

Уште денес ќе се задржи претежно сончево со постудено утро. Од утре следува период на претежно облачно време, преку денот значително посвежо, со врнежи од дожд со променлив интензитет кои најпрвин ќе започнат во западните делови и преку ноќта кон четврток ќе се прошират во останатите делови. Врнежите ќе бидат пообилни во четврток, особено во западните и југозападните делови.

Во среда и четврток ќе дува повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.