НБРСМ: Курс на странска валута, денеска, во државата

Објавено на 20 мај, 2022 во 10:03

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6949 денари, а американскиот долар чини 58.56175 денари. Британската фунта изнесува 72.8135 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.