Променливо облачно време со сончеви периоди

Објавено на 14 септември, 2023 во 09:25

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно време со повеќе сончеви периоди претпладне. Ќе дува слаб претежно јужен ветер, само во североисточните делови ветерот ќе биде западен.

Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 17 степени, а максималната ќе достигне 33.

Во следните денови ќе се задржи и понатаму топло време. За време на викендот ќе преовладува сончево со повремена умерена облачност и услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд со ретки грмежи претежно на југоистокот. Од понеделник условите за нестабилност ќе се намалат.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.