Се урна авион во Пула, има жртви

Објавено на 31 март, 2023 во 15:19

Малку пред 13:00 часот на аеродромот во Пула се урна мал приватен авион и во несреќата загинаа две лица.

Неофицијално се дознава дека авионот полн со гориво се урнал при полетување, пишува „Јутарњи лист“.

Во авионот имало маж и жена.

Се претпоставува дека се од Германија, со оглед на тоа дека авионот бил со германска регистрација.

На аеродромот се испратени бројни екипи на пожарникари и брза помош.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.