Сончево и многу топло, попладне услови за дожд

Објавено на 25 август, 2023 во 09:15

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност.

Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

Минималната темература ќе биде во интервал од 12 до 21 степен, а максималната ќе достигне до 38 степени.

Во следните денови ќе се задржи претежно сончево и многу топло време.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.