Сончево и потопло време со мала до умерена облачност

Објавено на 19 мај, 2023 во 09:48

Сончево со мала до умерена облачност која попладне ќе се зголемува од запад. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утре ќе преовладува сончево и потопло време со мала до умерена облачност. Од недела следува период на нестабилно време, во попладневните часови со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во вторник и среда процесите ќе бидат поинтензивни и понекаде во форма на невреме со поројни врнежи и засилен ветер.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.