Сончево и свежо време

Објавено на 20 септември, 2022 во 09:10

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност, во западните делови со услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умeрен ветер претежно од северен правец.

Во текот на работната седмица времето ќе биде претежно стабилно со студени утра и со дневни температури кои ќе бидат под просекот за овој период од годината. Утре ќе има зголемена облачност со локални врнежи од дожд.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.