Сончево време со температура до 22 степени

Објавено на 31 март, 2023 во 09:26

Управата за хидрометеоролошки работи информира дека времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен правец.

Минималната утринска температура ќе биде околу 2 степена, а дневната максимална ќе достигне до 22 степена.

За време на викендот времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и релативно топло. Во попладневните часови ќе има краткотраен локален дожд со ретки грмежи.

Во сабота ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.