Крокодил проголта девојче во Австралија!

Објавено на 18 ноември, 2012 во 16:03

Несреќното, седумгодишно девојче, во петокот со своето семјство се капело во езеро кога ја каснал крокодил и ја повлекол кон дното на водата. Несреќата се случила во градче, оддалечено околу 500 километри од главниот град Дарвин на Северна Австралија.Три дена потоа ловџиите зстрелале крокодил, долг три метри, во чија утроба подоцна биле пронајдени човечки остатоци. Се верува дека му припаѓаат на девојчето, објави dnevnik.hr.

 

Мештаните верувале дека езерото е безбедно за капење. Полицијата соопшти дека на тоа подрачје досега не биле забележани крокодили.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.