Црн петок во САД!

Објавено на 23 ноември, 2012 во 13:42

Црн петок претставува првиот петок по Денот на Благодарноста во Сад, кој како што јавуваат Reuters оваа година во шопинг треба да трнат 147 милиони граѓани, што е за пет пати повеќе од лани.

Најчесто големото отварање се случува по полноќ, но годинава вратите на големите трговски центри беа отворени и неколку часа порано.

На овој ден е вообичаена глетката на шатори пред вратите на продавниците,  кој и оваа година можеше да се види скоро пред секој трговски центар . Исто така, традиционалниот црн петок и оваа година го преплави светот со снимки и фотографии од шопингманијаци кои тргнуваат на лов по ниски цени и газат се пред себе.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.